Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

ТЕМА: TALV LÄBI ÕUES SEISNUD SUVEREHVID

13:18 30.04.2021
Anti83
Talv läbi õues seisnud suverehvid
Tere. Kuidas mõjutab suverehve see, kui nad olid terve talve õues. Kile sees küll, ent lahtise taeva all. Kas neid võiks alla panna või pigem mitte?
13:29 30.04.2021
ärajoonud luksepp (незарегистрированный)
Re: Talv läbi õues seisnud suverehvid
Aga mida sa teeks autoga mis terve talve seisis parklas suverehvidega?
14:58 30.04.2021
. (незарегистрированный)
Aga kui mul talverehvid suvi otsa õues seisavad, kinni kaetud muidugi, siis kas talvel võib neid jälle alla panna?
15:32 30.04.2021
. (незарегистрированный)
Loomulikult võib kasutada. Suvel õues seisvad rehvid saavad rohkem kahjustada kui vastupidi. Kõige parem kliima rehvidele hoidmiseks on kelder. Ka 20a ei juhtu midagi,testitud.
19:54 30.04.2021
toinoo
Tere! lisaksin, et päikese valgust loetakse/loeti kahjulikuks rehvide tervisele aga... .
Lugupidamisega T.
21:32 30.04.2021
63amg (незарегистрированный)
23:24 30.04.2021
Kärss
# Kõige parem kliima rehvidele hoidmiseks on kelder. Ka 20a ei juhtu midagi,testitud.

Nii on... aga tänapäevaste rehvidega pole keegi veel 20a teste teinud. Nende 20a+ vanuste rehvide segu on kah midagi muud kui tänapäevastel. Pole kindel, kas parem või halvem, aga mõlemad on kindlasti kehvemad, kui 40a vanuste rehvide puhul.

Olen foorumis korduvalt rääkinud juhtumist, kus sõber palus otsida välja ühed konkreetsed UUED 70ndatest pärit Nokia naastud. Kõlab ulmelise ülesandena, aga lõpuks Soomest leidsin, vedelesid kellelgi lakas heinte sees, kleepsud kenasti peal (säilitustingimused!!). Kusjuures täiesti pehmed. Tõin ära, tellija pani need alla oma rallikale ning võitis kõik kiiruskatsed! Seejärel võttis alt ära, pani kleepsud peale tagasi ja seisavad nüüd tema kollektsioonis ja ootavad järgmist korda, kui uskmatutele midagi tõestada on vaja:P Oma talus olnud 30ndate aastate Continentale olen näidanud siin foorumis varemgi, pragusid on igal juhul vähem kui 5a vanadel Pirellidel... Pika jutu kokkuvõte, et säilitustingimused on ainult üks osa sellest, kuidas rehvid säilivad. Hea rehv säilib niisamagi, sitt rehv ei säili ka ideaaloludes, sitast rehvist ei peaks ka kahju olema...
23:52 30.04.2021
Sull12
Kärss: ehk siis värsked/pehmed rehvid sõitsid terve ralli? Pehmed rehvid kahjustusteta? Sõitsid terve ralli? Võitsid kõik kiiruskatsed? Ja nagu uued finišis? Ja läksid uuesti 30aastaks lakka järgmist rallivõitu ootama?

Sry, ma lihtsalt pidin :)

Ma olen ka elus mõned aastad rallikrossi sõitnud, aga tõesti pole 30a vanu rehve kasutanud. Iseenesest ei saa aru sellest probleemist, et rehv ei säili enam 10+ aastat. Reeglina sõidab rehvijooksu läbi 2-4 aastaga.
23:54 30.04.2021
jee.kim (незарегистрированный)
Mina sõitsin terve selle talve testivõitjatega: Hakkapelita I, aastast 2002.Kõik naastud olid allapanekul alles, segu oli ka -25C pehme.
11:17 01.05.2021
. (незарегистрированный)
Kõik oleneb tõesti firmast. Traktor 30a vana ja rehvid nagu uued made in poland. Samasugune ja sama vana traktor aga teise firma rehvidega juba 5a pärast ostmist tulid esimesed mõrad.made in ussr
19:23 01.05.2021
Kärss
Sull12, huumor algas ikka juba palju varem, siis kui ta oma tõsiselt veidra sooviga üldse lagedale tuli... arvasin algul, et tögab mind niisama. Sellest oli kunagi ühes teises foorumis ka mingi jutulõng olemas ja mul on neist rehvidest kleebistega pildid kah olemas (otsin ülesse, kui see kellegi jaoks nüüd väga oluline on), aga loomulikult ei võida kiiruskatseid mitte rehv ega auto vaid ikkagi juht, kui auto ja rehvid kannatavad kriitikat. Minu jaoks oli wow efekt näha üleüldse nii vana rehvi, mis oli pehmem nii mõnestki uuest iinlasest.

EDIT: enne "saada" vajutamist tuli meelde, kuhu ma sealt tema jutulõimest rotitud pildi salvestasin ja leidsin selle hetkega. Enda tehtud piltide leidmine on kindlasti palju töömahukam.
20:56 01.05.2021
Odyr (незарегистрированный)
00:15 02.05.2021
Sull12
06:32 02.05.2021
. (незарегистрированный)
16:11 05.05.2021
sdfd44r (незарегистрированный)
asotsiaalidel ikka 5a+ vana rehv ehk kõva juust, see vana tõde. Normaalne inimene kes hoolib oma perest ei sõida saastaga
23:22 05.05.2021
Kärss
Punktikesele: ma millegipärast mäletan sealt aastat 1979 (tootmiskuupäev... 1980 hooajaks?), aga võin ka eksida, kuna Soomest uunikume tassides on tulnud endale jooksudena nii 06 kui ka 08-t ja vähese sõiduga autodel on neist midagi veel siiani kasutuses (mitte enam ideaalsed, aga viisakad veel) ja viimaks ajan praegu ise mingeid mustreid segamini. St Sul võibki olla õigus. Mul on lihtsalt rehvid ja mitte ainult mul;)
06:15 06.05.2021
. (незарегистрированный)
kuna need rehvid seisavad siiamaani su sõbra kollektsioonis, ei ole suur vaev lasta neist pilti teha. nii dot märgist kui kleepsudest seal peal. ei tea, kas seitsmekümnedatel ikka topiti kleepsusid kummide külge või on see hilisema aja leiutis?
muideks, sarnase mustriga rehve võis müügil näha veel 6-7a tagasi ja siinsamas a24 lehekülgedel kui hakka 09 guugledada.
https://www.google.com/search?q=hakkapeliitta+nr+09&clie
nt=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved
=2ahUKEwiP8aKmi7TwAhXjpIsKHfxMD2AQ_AUoAXoECAEQAw&biw=136
6&bih=607
08:49 06.05.2021
Navara3000 (незарегистрированный)
Paar nädalat tagasi viskasin sõidukale alla sügisel velgedele pandud ja mõned tuhanded sõitnud Cooper Zeon CS8 XL-d toodetud 0920 ja juba praegu on mustriplokkide vahel pisikesed praod sees. Polnud just odavaimad rehvid turul...
13:56 06.05.2021
63amg (незарегистрированный)
15:59 06.05.2021
jn (незарегистрированный)
vaadake mõne rehvimüüja hoovi peale, -aastaringselt rehvid õues riiulites, ka päikese käes, müüvad rahuliku südamega ja ilmselt ka ostetakse rahuliku südamega

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.