Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

ТЕМА: NELJARATTAVEOLISEL AUTOL TAGUMISE KARDAANI EEMALDA

17:51 26.07.2017
HR_V
Neljarattaveolisel autol tagumise kardaani eemaldamine
Tere

Sõidan nelja ratta veolise Honda HR-V -ga (2003 a.). Nüüdseks on tagumine kardaan ära väsinud. Kardaanirist kinni kiilunud ja tugilaager omadega läbi. Küsimus oleks selline, et kui autol tagumine kardaan eemaldada ja sõita sellega edasi kui esirattaveoga autoga, siis kas sellise autoga saab ülevaatusest läbi?

23:15 26.07.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Neljarattaveolisel autol tagumise kardaani eemalda
Natuke raske on siin ühest vastust anda kuna kehtiv määrus https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1191/0201/6002/MKM_m98_
lisa4.pdf#

annab jõuülekande muutmise kohta järgmise otsuse: 6.1.7. Jõuülekanne 14) Omavoliline jõuülekande muutmine - OV. Kuna antud määruseteksti lause sisu kohta puudub selgitav juhis siis oleneb ülevaatajast kuidas tema olukorda näeb? Mina ei näe Teie auto puhul jõuülekande muutmist sellisena, et see saastaks keskkonda või kujutaks ohtu teistele liiklejatele. Olen kohanud 4wd masinaid kus kardaanid on olemas kuid nelivedu ei tööta ja ükski masin ei ole kuulutatud ohtlikuks. Usutavasti saate ülevaatuselt läbi kuid 100% ei saa olla kindel kuidas teised ülevaatajad teemat tõlgendavad sest kõik käib tänapäeval Maanteeameti paari kolme ametniku mõttemalli järgi. Tähendab, et minu arvamus ei pruugi ühtida eelmainitud ametnike pädevusega või kolleegide arvamusega.
08:20 27.07.2017
55Volv (незарегистрированный)
Re: Neljarattaveolisel autol tagumise kardaani eemaldamine
Vanas töökohas kus töötasin, läks firma Volvo XC70 universaalil samuti probleemne nelikveo osa läbi ja parandamisest loobuti ja võeti kardaan vahelt ära. Ehk tagavedu kadus ja auto oli nagu tüüpiline esiveoline Volvo.
Mitu korda käidi ÜV, mingit probleemi ei olnud.

Sama asja näinud läinud aasta, kus järgmise Volvoga probleem seekord XC90. Sama teema, odavaim lahendus oli auto esiveoliseks teha.
Elu viis eemale, seega rohkem ei kuulnud ega ole tagasisidet, mis sellest autost sai. Kuna see oli uuem, siis üv oli 2a taga.

Arvan, et antud probleem leiab kardaani eemaldamisega lahenduse ja ÜV ei tohiks probleemiks olla. Jah, autot põhja alt vaadates alles näeb, et mingi jupp on puudu.
03:51 06.09.2017
sethtanel
Re: Neljarattaveolisel autol tagumise kardaani eemaldamine
Center Service OÜ Tallinn Pärnu maantee. Sellise asjaga sinna minna ei soovita. Oli selline juhus Kia sorentoga. Kõik oli korras, aga leiti et väike loks on esimeses kardaaniristis mingis asendis. Ohtlik Viga. Otsisin siis, et mis see rist maksab. 10€ pole probleemi, vahetan ära. Kuna aga sellel autol tavaliselt esimene kardaan kaasa ei käi ja on vaid tagavedu valitud siis oli kardaani liigend kinni roostetanud. Peale kõige vahetust läks remont maksma pool auto hinnast. Oleks teadnud oleks võinud kohe järgmisesse ülevaatuspunkti minna. Või vahepal lihtsalt kardaani alt ära kruvida.
08:02 06.09.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Neljarattaveolisel autol tagumise kardaani eemalda
Meil võideldakse korruptsiooniga aga tähelepanuta jäetakse võimu kuritarvitajad. Pärnu ülevaatajale määrati 2 kuud vanglakaristust kolme aastase katseajaga selle eest, et ta tegi õigesti heitgaasitesti... Kurjus tehnoülevaatusele tuleb ebakompetentsete kontrollide ja rumalate ametnike ning veelgi rumalamate kohtunike abiga. Kontrollid rikkusid mõõtmise metoodikat ja said 37 kraadise mootoriga halvad heitgaasinäitajad. Ülevaataja kes tegi heitgaasitesti kuuma mootoriga sai karistuse mõõtmistulemuse "nihverdamise" eest. Elame õigusriigis mis tähendab, et isegi siis kui kontrollid midagi väga valesti teevad - on neil alati ÕIGUS!

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото
Сообщение
Открой клавиатуру

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.