Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

ТЕМА: GARANTIIGA AUTO ÜLEVAATUS

18:53 03.09.2017
gunks
Garantiiga auto ülevaatus
Tere. Mure selles et sai käidud 3aasta vanuse autoga esimesel ülevaatusel .Märgiti et puksid mõrased kuid lasti läbi.Läksin esindusse ja öeldi et juba teine auto sarnase probleemiga kuid nemad vaatasid et kõik korras ja peabki nii olema.Kuna puksid vahetatakse garantii korras ära siis nemad seda vahetust ei tee sest nende arvates on. Kas pean tegema kuskil kolmandas kohas erapooletu ekspertiisi et saaks selgus majja. Garantii veel 1,5 aastat
21:47 03.09.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Garantiiga auto ülevaatus
Arvan, et 3 aasta vanuse auto puksimõrade pärast jorisema hakanud ülevaatajat ennast peaks viima erapooletusse ekspertiisi ... Seda "vindi ülekeeramist" on ikka liiga palju siin ja seal. Meil hiljuti pidas MA inspektor roostetavat summutit ilma loata ümberehituseks nüüd siis võib kohata ka ülevaatajat kes võiks vahetada elukutset hakates garantiiautode kummiosade praakijaks. Minul on olemas näiteks Soome ülevaatajatele koostatud ametlik rooste praakimise juhend kus on kirjas, et kui uksel on üks roostetäpp siis tänu sellele on auto ohtlik sest kui keegi külje pealt sisse sõidab siis võib juht rohkem kahju saada kuna ukse tugevus ei ole enam see ...
23:04 03.09.2017
autoyuht (незарегистрированный)
Härra mait.
Sa ei tea Soome ülevaatusest midagi tundub.
Nimelt on Soomes lubatud pindmine rooste ,mille alla saaks liigitada teie nimetatud roostetäpi.
Autol ei tohi Soomes olla läbivat roosteauku!!!!
Nei on seal olemas lausa tööriistad millega torgivad roostekohti . kui haamrike läbi pleki ei lähe ,on lubatud ka 1000 roostetäppi.
Soomes ei ole ülevatusel oluline auto välimus ,kasvõi haamriga peksa auto mõlke täis ,see ei sega ülevaatuse läbimist.
Eestis nõutake autol ka vähegi mõistlikku väljanägemist ja kontrollitakse rehvide mõõte. Soomes ei pööra rehvimõõtudele keegi tähelepanu.
(käin Soome tehnoülevaatajaga tihti koos saunas)
23:22 03.09.2017
Jah mina ei tea midagi soomlaste ülevaatusest kuna olen ainult 10 korda külastanud oma ametivendasid teisel pool lahte. Ma ei tea midagi organisatsioonist TRAFi ega nende asjapulkade idiootlikest kontrollimistest (onko katsastus pelkkä teatteria). Lisan siia siis väljavõtte - Autokorroosio, tarkastus ja arvostelu
On huomioitava, että esimerkiksi ovipeltien ruostuminen on vaarallista, koska ovi muodostaa suojan auton sisällä oleville henkilöille mahdollisessa sivutör-mäyksessä. Oven sivutörmäystä vaimentava kotelorakenne ei enää ruostunee-na anna tarvittavaa suojaa.
00:57 04.09.2017
autoyuht (незарегистрированный)
Aga Soomes saavadki roostes käkid ülevaatuselt läbi,sellised mis Eestis põruksid kohe.....
Soomlase jaoks ei ole pindmine rooste mitte midagi.
Nende mõiste rooste ,tähendab auku auto keres...
Kui lugeda seda õpetust ,siis selles mõeldakse tõenäoliselt ikkagi auku metalli sees roostetanud ,mitte mingit täppi.
08:56 04.09.2017
Jah aga kordusülevaatuste % on neil meie omast ligi 2x kõrgem ... Rooste koha pealt võib isegi nõustuda samas meil ei ole kombeks käia autot all kruvikeerajaga tormias, kui siis väga üksikud imbetsillid seda teevad. Kui vaadata Trafi ametnike videot siis võib kerge vaevaga arvata, et põhjanaabrite ametnikud on veel suuremad kurjamid kui meie ametnikud.

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.